Strony

poniedziałek, 19 września 2016

PrzeziębienieJesień zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie sezon na przeziębienia. Co robić żeby nie zachorować?
Punkt 1. Mycie rąk
Jest to najprostsza i jedna z najskuteczniejszych metod ochrony przed zachorowaniem. Używamy oczywiście mydła i wody, nieprzerwanie przez min. 20 s.

Punkt 2. Zdrowe odżywianie
Jesienią i zimą nie zapominamy o spożywaniu witamin. W naszej diecie powinno być ich znacznie więcej niż w okresie letnim. Dodatkowo pijemy dużo płynów - polecam herbatę z cytryną, sokiem malinowym miodem i imbirem. Niezastąpione jest również ciepłe mleko z miodem i czosnkiem.Punkt 3. Żele antybakteryjne
W ciągu dnia zdarzają się sytuacje, w których nie mamy dostępu do wody i mydła. Zaopatrujemy się wtedy w żele antybakteryjne, które skutecznie zabiją bakterię znajdujące się na naszych dłoniach.

Punkt 4. Skupiska
Jak wiadomo im więcej ludzi tym więcej bakterii. Najlepiej zatem unikać dużych centrów handlowych. Pamiętacie, najwięcej bakterii znajduje się na poręczy schodów ruchomych!


Punkt 5. Odpowiednie ubranie
Najlepszą zasadą jest ubieranie na cebulkę. Gdy jest zimno kilka warstw ubrań pomoże nam zachować ciepło, gdy w przeciągu dnia temperatura zwiększa się, wystarczy ściągnąć z siebie jedną warstwę, tym samym unikamy niepotrzebnego przegrzania organizmu.


Punkt 5. Leki
W aptece można zaopatrzyć się w leki zwiększające odporność, dodatkowo polecam łykanie witaminy C oraz tranu.


Punkt 6. Sen
Chociaż mamy na niego co raz mniej czasu, nie można o nim zapominać. Organizm nie wyspany jak znacznie bardziej podatny na choroby.


Trzymajcie się zdrowo!
A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz