Strony

czwartek, 8 września 2016

Upadek, czyli mroczne oblicza Belfastu


Jesień zbliża się wielkimi krokami, dlatego co rusz podrzucamy wam kolejne serialowe propozycje na nadchodzącą porę wielkiej chandry. 


Upadek, to serial nieprzeciętny. Już sam tytuł przykuwa uwagę. Jeżeli fascynują was kryminalne historie to na pewno będziecie zadowoleni. Sama konwencja serialu jest niecodzienna. Pierwszy sezon tego serialu HBO liczy sobie zaledwie trzy odcinki. Jednakże każdy epizod to aż 90 minut doskonałej filmowej roboty.

Gillian Anderson
Fabuła filmu zbudowana została na motywie pojedynku seryjnego zabójcy i policjantki. Sam temat nie jest może zupełnie nowy, jednak bohaterowie są absolutnie nie do podrobienia. Przystojny i uroczy zabójca- po godzinach oddany mąż i czuły ojciec oraz piękna choć dojrzała pani inspektor- uczciwa ale bezwzględna w dążeniu do celu, samotna kobieta sukcesu traktująca mężczyzn wyłącznie jako przedmioty użytkowe.

Jamie Dornan
W rolach głównych wielkie gwiazdy- Gillian Anderson znana z Archiwum X oraz Jamie Dornan z 50 twarzy Greya. Obsada, również ta drugoplanowa nie zawodzi. Film trzyma w wielkim napięciu, pomimo, że twórcy grają z nami w otwarte karty i nie owijają zakrętów fabuły w całun tajemnicy. Subtelna gra między dwoma bohaterami i zmaganie każdego z nich ze samym sobą zapewni wam wiele godzin rozrywki na wysokim poziomie.

Belfast - bohater tej opowieści
Dodajmy do tego Belfast, mroczne i niebezpieczne miasto, w którym toczy się akcja filmu, nagradzaną muzykę i niezwykłe ujęcia, a otrzymamy nie tle serial, co wielogodzinny, pełnometrażowy, dopracowany w drobnych szczegółach thriller podzielony na odcinki. I to nie odstępujące na krok pytanie: kto właściwie balansuje na skraju przepaści i kto upadnie.

P.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz