Strony

piątek, 8 lipca 2016

Animator, czyli animacje nie tylko dla dzieci

Lato w pełni, niestety skandynwaska aura nie chce nas opuścić! Nie martwcie się! Są przecież letnie festiwale, dzięki którym możecie spędzić miło czas pod dachem
O--> Tu możecie poczytać sobie o zakończonym już festiwalu Malta w Poznaniu. Niestety w jego trakcie przechodziłem rekonwalescencję i ominęły mnie wszystkie festiwalowe wydarzenia. Nie wszystko jednak stracone. Co prawda zdradziecki festiwal Transatlantyk przeniósł się w tym roku do Łodzi (dlatego nie będę o nim już więcej wspominał), to jednak Poznaniacy nie będą narzekać na brak rozrywek tego lata. 

Zanim zdążyłem się tym na poważnie przejąć nieobecnością na "Malcie" nastał czas kolejnego Poznańskiego wydarzenia. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator potrwa od dzisiaj do 14 lipca.

Jeżeli ktokolwiek z was uważa, że filmy animowane są dla dzieci, to powinien zdecydowanie odwiedzić pokazy Animatora. Filmów dla najmłodszych jest znacznie mniej niż tych dla dorosłych, a wiele produkcji wyklucza wręcz możliwość oglądania ich przez młodszą audiencję.


Nie inaczej niż w przypadku Malty, Animator funkcjonuje, jako wieloaspektowe wydarzenie. Podczas festiwalu będziecie się cieszyć ponad 300 seansami filmowymi - w tym pokazami konkursowymi i premierami, a dodatkowo będziecie mogli wziąć udział w warsztatach i koncertach. Organizatorzy Animatora chcą podkreślić niezwykłą symbiozę dwóch sztuk- animacji oraz muzyki. Dla osób, które nie lubią się spieszyć, by zdążyć na pokaz, dostępne będą również stacjonarne wydarzenia. Już dzisiaj od 12 możecie odwiedzać wystawę "Latarnie Magiczne"- poświęconą początkom animacji sięgających XIX wieku. Wystawa odbywa się w Centrum Kultury Zamek w sali 102, co może stanowić niezły pretekst by odwiedzić to miejce, a jak wiadomo warto je odwiedzić nawet i bez powodu. Warto również poświęcić trochę czasu na przegląd animacji konkursowych, w końcu fajnie poczuć się jak juror konkursu i móc samemu wyrobić sobie opinie co do najnowszych trendów w animacji. Przy większej ilości czasu nie można odmówić sobie i jakiemuś spokrewnionemu dziecku przyjemności uczestniczenia w pokazie bajek, a jest w czym wybierać. Spektakle, takie jak "Przepowiednia Żab" (sobota 9 lipca o 16:00 w Kinie Pałacowym w CK Zamek) zapowiadają się niezwykle apetycznie. 

Dodatkowo coś dla siebie odnajdą również fani komiksów i oczywiście muzyki. Koncerty, wydarzenia i pokazy plenerowe odbywają się między innymi w parku wieniawskiego, a oprócz tego w Zamku, Kinie Muza i mniej oczywistych przybytkach- pubach, magazynach, kawiarniach....

Program Animatora znajdziecie o tu --> A N I M A T O R

Do zobaczenia! 
P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz