Strony

poniedziałek, 10 października 2016

Finezyjny klosz ze sznurka

Macie w domu kilka metrów sznurka i nie wiecie co z nim zrobić? Nic prostszego, wystarczy pare wolnych godzin, by wyczarować całkiem designerski klosz lub inne kuliste ozdoby.

Idea jest banalnie prosta i w internecie znaleźć można wiele blogów i filmików prezentujących krok po kroku technikę wykonania takiego sznurkowatego cuda.
Generalnie do ukończenia zadania potrzebujecie:
-Sznurka naturalnego lub włóczki
-balonu lub piłki do fitnessu w porządanej przez was wielkości
-sporo kleju wikolowego do drewna

Jeżeli chodzi o sznurek, powinien być naturalny, by swobodnie chłonął klej, włóczka lub sznurek konopny sprawdzą się doskonale.
Klej, nie dajcie się nabrać na wygórowane ceny niektórych produktów. Do stworzenia klosza wystarczy zwykły klej wikolowy do drewna dostępny w każdym sklepie budowlanym. Oczywiście najlepiej kupić większe opakowanie w wiaderku, które ułatwi wam zadanie.

Balon lub piłka, możecie swobodnie dobierać kształt i rozmiar, idealne są oczywiście balony okrągłe, a nie te w kształcie gruszki, chyba że gruszkopodobny klosz przypadłby wam akurat do gustu.

Motek włóczki lub sznurka namaczamy w kleju tak by dobrze nasiąkł. Musimy zwrócić uwagę czy wewnętrzne zwoje są również pokryte spoiną. Jeśli tak to balon umieszczamy na jakimś pożałowania godnym pojemniku (którego nie żal nam będzie pochlapać klejem) i rozkładamy sznurek wokół balona. Możemy przy tym fantazyjnie dobrać sposób oklejania oraz gęstość kładzenia sznurka.

Pamiętajcie ze klosz wypadałoby jakoś zamontować więc warto rozważyć pozostawienie otworów z góry i z dołu. Po ukończonej robocie czekamy maksymalnie trzy dni aż klej całkiem zaschnie. Po tym czasie balon przebijamy (z piłki spuszczamy powietrze).
Taram! Oto klosz. Jest genialny, dokładnie taki jak chcecie, w kolorze, kształcie i rozmiarze. Design trafia pod strzechy!!
P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz