Strony

środa, 7 października 2015

Umyj ręce! czyli bakterie i zarazki są wszędzie
Czy macie świadomość że nasz naród jest strasznie niehigieniczny? Myjecie ręce po wyjściu z toalety?
80% odpowie, że tak, ale nie dłużej niż 5 s. Takie mycie rąk, nie wiele zdziała, tak na prawdę można nie myć ich wcale.


Aby usunąć wszystkie żywe stworzonka z dłoni należy je myć przynajmniej 30 sekund. Warto użyć do tego również mydła. A po co w ogóle to robić? To, że Ty będziesz chory, to jedno, ale to, że przenosisz wszystkie  bakterie dalej to drugie i jak dla mnie znacznie istotniejsze ! Trzymasz się rury w tramwaju? Poręczy na ruchomych schodach w centrach handlowych? wypłacasz pieniądze z bankomatu? Płacisz kartą w marketach?Sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy, że właśnie na tych przedmiotach i w tych miejscach najczęściej gromadzą się bakterie i to w ogromnej ilości (często są to bakterie flory kałowej).

Jakie choroby można przenieść poprzez brudne ręce? Przede wszystkim:
- biegunkę
- grypę
- zatrucia pokarmowe
- jaja tasiemcaMycie rąk to jeden z najprostszych mechanizmów, zapobiegających przenoszeniu się drobnoustrojów chorobotwórczych. Dlaczego tak trudno nam to zrozumieć? Czy mycie rąk po wyjściu z toalety, przed jedzeniem, po powrocie do domu  jest aż tak czasochłonne i energochłonne? Nie sądzę...

Mając na uwadze fakt, że przychodzi nam to z taką trudnością, boje się pomyśleć co będzie się działo z naszymi dziećmi. No bo kto ma dawać im dobry przykład, chociażby w tak "błahej" sprawie jak mycie rąk? Drodzy rodzice.... Wstyd!

Uwaga ciekawostka:
Wiecie gdzie w naszych domach znajduje się największe siedlisko bakterii?
Przede wszystkim na blatach kuchennych i na pilotach od telewizorów. A w miejscu pracy? Zabójcza jest klawiatura, blat biurka, myszka komputerowa, uchwyty od szuflad.
No i oczywiście telefon komórkowy. Podobno zasiedla go 300 razy więcej zarazków niż toaletę publiczną!Jeżeli nie masz możliwości umycia rak pod wodą, zawsze można nosić ze sobą żel przeciw bakteryjny,  jest on nie zastąpiony.
To co, może jednak zaprzyjaźnisz się z wodą i mydłem?
A.Rasowy  hipohondryk poleca niedrogą i skuteczną metodę mycia rąk, gdziekolwiek jesteście: ŻEL DO ODKARZANIA KOŃCZYN
>>>>>>>>>>>>>>>>
P.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz