Strony

wtorek, 10 maja 2016

Bułka
Dotarliśmy wspólnymi siłami do momentu, w którym kilka słów zostanie poświęconych najcudowniejszej rasie psa na świecie jaką jest z pewnością Jack Russell Terrier:)


Twórcą rasy jest Parson Jack Russell - zapalony myśliwy. Dzięki pasji swojego właściciela pieski bardzo szybko przejęły zamiłowanie do polowań. Pierwszym hodowlanym Jackiem Parsona była suczka terierka, którą właściciel odkupił od mleczarza. Od tego momentu do dnia dzisiejszego psy tej rady nazywane są Jack Russell Terrier.
Wygląd
Rasowy Jack Russell musi posiadać w swoim umieszczeniu nie mniej niż 80% białej sierści. Pozostałe 20% stanowią brązowe lub czarne łaty. Jeżeli stosunek procentowy umaszczenia jest inny, nie możemy wtedy mówić o rasowym psie. Jacki są nie wielkimi pieskami, ale za to bardzo żywymi i krzepkimi. Ich budowa ciała pozwala im na buszowania po norach lisich. Uszy nie mogą być sterczące, ale lekko opadające na boki. Wyróżniamy 3 rodzaje terierów: gładkowłose, szorstkowłose i szatę złamaną.
Osobowość
Należy pamiętać że Jack Russell jest psem myśliwskim ( jako jeden z nielicznych terierów wypłosza zwierzynę z nory, ale jej nie zabija). Co za tym im idzie jest bardzo inteligentny, pogodny i przyjacielski. Szybko dostosowuje się do nowych warunków i miejsc, potrzebuje sporą dawkę ruchu.

Jak widać z powyższego opisu dobrze ułożony Jack Russell Terrier jest najpiękniejszym i najcudowniejszym psem na świecie :)
Przedstawiam Wam Bułkę!!! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz