Strony

wtorek, 24 maja 2016

Sue Monk Kidd ,,Sekretne życie pszczół''Książka nie tylko o ulach i pszczołach... O odwadze, kobiecej solidarności i przyjaźni mimo wszystko.


,,Sekretne życie pszczół'' to druga pozycja autorki,( po ,,Czarnych Skrzydłach'' ), którą miałam okazję w ostatnim czasie przeczytać. Kilka słów o poprzedniej książce jak i o autorce możecie przeczytać Tutaj. ,,Sekretne życie pszczół'' wydane zostało już kilka dobrych lat temu, żałuje, że dopiero teraz miałam przyjemność zagłębić się w tą literacką opowieść.

Kadr z filmu

Bohaterką jest Lily, dziewczyna mająca zaledwie kilkanaście lat z ogromnym bagażem doświadczeń. Wychowywana jest przez ojca, przez którego nie doświadcza ani grama miłości. Jej mama zmarła tragicznie gdy Lily miała 4 latka. Po latach ciągłego upokarzania postanawia opuścić swój rodzinny dom w poszukiwaniu akceptacji, miłości i odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Trafia w końcu do domu 3 czarnoskórych kobiet, u boku których rozpoczyna naukę pszczelarstwa. W różowym  mieszkaniu odnajduję to czego przez lata nie otrzymała od swojego ojca...
Jest to powieść o marzeniach, przyjaźni i akceptacji, o którą nie było łatwo w amerykańskich latach 60 - tych. Została przetłumaczona na 36 języków i okrzyknięta została światowym bestsellerem. W 2008 roku doczekała się ekranizacji, jeszcze nie miałam okazji widzieć filmu, ale na dniach zabieram się za oglądanie.

W przerwie pomiędzy kryminałami, gorąco polecam.
A.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz