Strony

środa, 18 maja 2016

Robin Cook i wszystko jasne

Jeżeli szukacie dobrych thrillerów medycznych, zajrzyjcie koniecznie w kolejne Robina Cook`a.


Robin Cook to amerykański pisarz, co więcej z zawodu lekarz medycyny. Nie jest to bez znaczenia, specjalizuje się bowiem w thrillerach medycznych. Na podstawie jego książki powstał nawet film ,, Śpiączka''.  W jego powieściach znajdziemy elementy science-fiction, nie są one jednak zupełnie oderwane od rzeczywistości. Po dokładnym przeanalizowaniu treści książek z przerażeniem dochodzimy do wniosku, że wszystkie wydarzenia mogłyby być jednak realne.


Ostatnią książką Robina którą miałam okazje przeczytać nosi tytuł "Oznaki życia''.  Pozycja ta porusza ( jak bardzo aktualny) temat niepłodności. Główna bohaterka sama na sobie próbuje bolesnych zabiegów in-vitro. Gdy po kilku próbach zabiegi nie kończą się zapłodnieniem lekarka odkrywa co może być tego powodem... Jej odkrycia są przerażające, w okół niej ginie co raz więcej ludzi, co więcej, ona sama znajduje się w śmiertelnym zagrożeniu...


Nie jest to moja pierwsza książką Cook`a i z pewnością też nie ostatnia. Pozycji tego autora jest bardzo dużo, jeżeli lubicie tematykę medyczną to z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz