Strony

czwartek, 12 listopada 2015

Everest 2015

Jeżeli lubicie poczuć zimno siedząc przy kaloryferze w domu, to ten film jest zdecydowanie dla Was!


Akcja filmu rozgrywa się w 1996 roku. Grupa śmiałków postanawia zdobyć najwyższy szczyt świata - Mount Everest ( 8848 m n.p.m.) Niestety podczas wspinaczki dopada ich burza śnieżna...
Dla przypomnienia ( mogliście nie uważać na lekcji geografii) Everest leży w Himalajach na granicy Nepalu i Chińskiej Republiki Ludowej. Pierwszą Europejką oraz trzecią kobietą na świecie, która stanęła na Dachu Świata była Wanda Rutkiewicz ( 1978r.)Przejdźmy to filmu. Jest to produkcja z tego roku, jego premiera miała miejsce 18.09.2015 roku. Jeżeli chcecie obejrzeć go w kinie to spieszcie się, bo powoli kończą się jego seanse.
 Kilka przydatnych wskazówek:
1. Jeżeli wybierzecie się do kina, ubierzcie się w ciepłe rzeczy, jeżeli oglądacie w domu przyda się rozkręcony kaloryfer, ciepłe kakao i koc
2. Zwracajcie szczególną uwagę na imiona bohaterów ( w filmie pojawia się dosyć dużo postaci, zazwyczaj są one ubrane w wielgachne kombinezony, gogle i czapki, trudno więc połapać się kto jest kim - wszyscy nagle wyglądają tak samo)
3. Jeżeli podczas oglądania filmów bardzo wczuwacie się w los bohaterów ( tak jak niektórzy członkowie naszej rodziny) przygotujcie się na nerwowe syczenie i zakrywanie oczu przez jakieś 2h.


4. Zwróćcie uwagę na modę - na początku filmu można zobaczyć oldshoolowe ciuchy i grzywki bohaterów ( w końcu akcja dzieje się w latach 90-tych)
5. Przyjrzyjcie się przepięknym widokom
6. Przygotujcie sobie paczkę chusteczek, przyda się na końcówkę


Miłego oglądania!
A.


Dla mnie ten film to kolejny powód, by trzymać się z dala od Himalajów! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz