Strony

czwartek, 3 grudnia 2015

Co mu kupić pod choinkę, za 21 dni wigilia... Część III

To nie jest tak, że hołdujemy komercyjnemu aspektowi świąt. Oj nie! Ale prezenty lepiej przygotować wcześniej, by uniknąć stresu, a na kilka dni przed wigilią skupić się na rodzinie.


Dowiedzieliśmy się już co nie co o facetach, poniżej kolejne pomysły.

Sztuka
Pojęcie co najmniej szerokie. Mężczyźni mają coś takiego w sobie, że lubią zbieractwo, szczególnie jeżeli zbierane są różnego rodzaju twory artystyczne.

Płyty- muzyka z oryginalnego nośnika od razu inaczej się niesie, jeżeli facet jest melomanem, to krążek ukochanego artysty będzie dla niego miłym prezentem.
Filmy- żyjemy w świecie, w którym film można obejrzeć bez większych ceregieli, no tak, ale są takie filmy, które chce się obejrzeć w najlepszej jakości. Takie piękne wydania filmów na pewno spotkają się z uznaniem!
Coś na ścianę- niby kontrowersyjne, nie wiadomo co się komu spodoba, ale czasem warto zaryzykować. Jeżeli umiecie malować/ rysować to najlepiej zróbcie to sami, jeżeli nie macie talentu zainwestujcie w ręcznie malowany obrazek (reprint w ostateczności) pięknie oprawione zdjęcia wielkoformatowe będą dumnie zdobić ściany. Jeżeli pytacie o motywy, skłaniał bym się ku mostom- każdy lubi mosty.

Woodkid kolekcjonerskie wydanie The Golden Age
Gastronomia
To oczywiście zawsze jakieś wyjście. Jeżeli już kupujecie coś co można pochłonąć, niech będzie to coś wyjątkowego, ciekawego i niebanalnego.
Słodycze- jak najbardziej, pod warunkiem, że będzie to coś specjalnego. Ręcznie robione krówki lub ciastka... TAK! Jeżeli nie umiecie piec, czy wyrabiać słodyczy poszukajcie wyjątkowych smaków- czekolada z chili lub solą morską, albo wyborna selekcja ręcznie robionych pralin, niebo w gębie.
Kawa i herbata- czyli zazwyczaj mało wymagający standard, ale co jeśli pogrzebiecie głębiej i wynajdziecie wyjątkowe smaki kaw lub herbat, a może skomponujecie coś sami- np. TU.
Alkohol, typowe, ale większość facetów się ucieszy, najważniejsze jest by to co kupujecie było premium, albo chociaż smakowało, jak premium. Whisky, albo koniak, dobre wino, a nawet piwny specjał, czemu by nie.
Nie ważne jak smakuje, ważne że wygląda PREMIUM
Inspiracje
A poniżej lista przykładowych prezentów, niestety niekoniecznie do 50 zł:
Multitool Leatherman, tyle rzeczy, które da się tym naprawić...
Model do sklejania dla zaawansowanych-
"Destiny"  z serialu Stargate Universe
Wina z nowego świata w ciekawych butelkach
po prostu Fine Wine

Talia Magic the Gathering
dla fanów karcianek i fantasy
Kolekcjonerska wersja Władcy Pierścieni na DVD,
w pudełkach tak cudownych, że same w sobie są prezentem
Drewniana fajka, co z tego, że ON nie pali...
Smartwatch Samsung Gear Fit 2 dla sportowca i nie tylko
James Dashner- Cztery części z cyklu Maze Runner, nietłumaczone, czyli ambitne
A ja z mojej strony życzę cierpliwości w doborze prezentów, nieważne co położycie pod choinką, najważniejsze, by podarunek był szczery i od serca.

Pozostałe inspiracje:
Dla niego część I
Dla niego część II 
Dla niej część I
Dla niej część II
Dla niej część III

P.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz