Strony

wtorek, 5 stycznia 2016

Postanowienia noworoczne
Nowy Rok dla każdego to idealny czas na nowe postanowienia. A jak wygląda ich spełnienia kilka miesięcy po sylwestrze?Rzucam palenie! Zrzucę kilka kilogramów! Nauczę się języka obcego! Będę regularnie ćwiczyć! Uzbieram pieniądze na podróże! Zakocham się do szaleństwa! To tylko kilka z najczęściej pojawiających się postanowień w naszej głowie. W jakim sposób zaplanować ich spełnianie?
Przede wszystkim nie należy mięć za dużo postanowień. Na początek roku wystarczy nam kilka, 2-3. Najlepiej zacząć od tych najmniejszych, żeby potem dumnie kroczyć po kolejne. Zastanówcie się czego tak najbardziej byście pragnęli, co spowoduje, że to osiągnięcie, a co po drodze może Wam przeszkodzić. I tak małymi kroczkami do spełnienia!


W spełnianiu swoich postanowień trzeba być po pierwsze realistą , a po drugie trzeba być konsekwentnym. Od 01.01 zazwyczaj jesteśmy pełni wigoru, pewności, że Nam się uda i zapału. Niestety... w większości chodzenia na siłownie, odchudzanie czy rzucanie palenia kończy się po kilku tygodniach. Niech w tym roku będzie inaczej! W drodze na sam szczyt mogą Wam pomóc różnego rodzaju kalendarze i książki motywacyjne. Pozytywna myśl każdego dnia pomoże Wam w walce z trudnościami, które na pewno się pojawią.
Warto znaleźć sobie również "kompana" który będzie Was wspierał w drodze do spełnienia marzeń. Razem zawsze raźniej :)
Życzę Wam dużo cierpliwości, samozaparcia, systematyczności i konsekwencji w dążeniu do Waszych marzeń. :)

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz