Strony

środa, 15 czerwca 2016

Kultowy ALF - czy wszystko o nim wiecie?
Kto z Was nie oglądał w młodości ALFA? Ja byłam w nim zakochana <3
Zacznijmy od początku, kim jest ALF?
Alf to uroczy, owłosiony, sarkastyczny bohater serialu, który był emitowany w latach 80-tych. Amator potraw z kotów, o lekko świńskim pyszczku.

Twórcą Alfa jest Paul Fasco


W przeważającej większości scen Alfa grała kukła, która była sterowana za pomocą trzech osób! Mówi się, że właśnie dlatego na planie serialu zaczęły pojawiać się pomyłki i konflikty. Alf pokazywany był zazwyczaj maksymalnie do pasa, istniały jednak pojedyncze sceny, gdy owłosiony bohater ukazywany był w całej okazałości. W takim przypadku w rolę Alfa wcielał się cyrkowiec Michu Meszaros, niestety dość szybko znienawidził on kostium Alfa.Serial zyskał popularność na całym świecie. O negatywnym skutku tego zjawiska mogli przekonać się mieszkańcy niemieckiego miasteczka ALF. Notorycznie miały miejsce tam kradzieże znaków z nazwą miejscowości, zdarzało się to na tyle często, że władze miasta miały przygotowane zawsze zastępcze znaki, które natychmiast były wstawiane w miejsce ukradzionych.


W jednym z pierwszych odcinków kultowego serialu Alf występował razem z ... butelką piwa! Z racji jednak, że spore grono widzów stanowiły dzieci postanowiono wprowadzić cenzurę w serialu. Gorszące dialogi i sceny zostały usunięte.


Fani oglądający serial do ostatniego klapsa mogli czuć się jednak zawiedzeni.. Niestety w ostatnim odcinku nie doszło do szczęśliwego zakończenia, kosmiczny Alf miał wrócić do domu... na rodzinną planetę! Niestety, zatrzymali go federalni i nici z podróży :(

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz