Strony

czwartek, 2 czerwca 2016

Mały Escape Room- w twoim telefonieBazując na statystykach odwiedzin, większość z was korzysta z telefonu z systemem Android. Dlatego właśnie większość z was może być zainteresowana tym co można znaleźć w sklepie Google Play.

Jasne, spora część z was telefonu używa do kontaktowania się z ludźmi i przeglądania internetu. Ale od czasu do czasu nasze mobilne urządzenie może zamienić się w osobistą konsolę do gier...
Wiele aplikacji dostępnych w sklepie Androida to dyskusyjnej jakości dziełka programistyczne. Są jednak wśród nich ciekawe perełki. Zgrabnie muszę wprowadzić temat Escape Roomów , o których możecie sobie poczytać  (o--> TU). To modna dzisiaj rozrywka, i zachęcam każdego, by spróbował, wystarczy parę sympatycznych osób i wolna godzina lub dwie.

Wiadomo jednak, że zabawa w uciekanie w realnym świecie będzie was trochę kosztować. Namiastkę tej rozrywki możecie mieć za darmo, od ręki i w każdym miejscu na świecie- a to za sprawą waszego telefonu. Ja na grę Spotlight Room Escape trafiłem przez przypadek. Dobrze się stało, że właśnie ta gra znalazła się na moim telefonie, ponieważ na rynku znajdziecie sporo produkcji dużo niższej jakości. Spotlight to przede wszystkim parę ładnych godzin zabawy. Nastrojowa grafika i banalnie prosta acz sprawna obsługa to podstawa sukcesu w tym wypadku. 
  
Ale czym byłby Escape Room bez zagadek. Gra polega na odnajdywaniu ukrytych wskazówek, narzędzi i przedmiotów, które pomogą wam uciec z danej lokacji. Oprócz zbierania kawałków szkła, kabli i młotków, będziecie musieli rozwiązać mnóstwo zagadek. Nie będę kłamał, są tam takie które nie sprawią wam większego problemu, ale w późniejszych etapach spędzicie niejedną godzinę na wykonywaniu obliczeń lub wyszukiwaniu pożądanego wzoru, a wszystko to by otworzyć kolejny sejf lub kłódkę. Gra jest urozmaicona, napotkacie tu wiele rożnych przeszkód. 

Muzyka, co prawda nie jest urozmaicona, ale zapewnia nastrój i nie na pewno nie popsuje wam zabawy. To co kręci mnie w tej grze najbardziej to wyzwania. Przyznam, że są tu zadania, których nie byłem w stanie rozwiązać samodzielnie, co bywa frustrujące, ale przynajmniej chroni przed demencją. Gra jest darmowa, jeżeli nie przeszkadzają wam reklamy wyświetlane na dole ekranu oraz brak dostępu do podpowiedzi. 

Tylko nie zapominajcie o jedzeniu i spaniu, kiedy już ją zainstalujecie!

P. 

1 komentarz:

  1. Hej! Szukam podpowiedzi do rozwiązania zagadki z poziomu spotlight. Chodzi o te dziwne pokrętła w skrzynce z prądem. Yt nie pomaga, bo rozwiązania są tlumaczone po angielsku, a z tego trudno cokolwiek po polsku wykminić. Pomożesz?

    OdpowiedzUsuń