Strony

wtorek, 8 listopada 2016

Ku przestrodze
Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu wyrzucić trochę jedzenia do kosza. Najnowsze badania wskazują że problem wyrzucania żywności przybiera na skali, co zatem robić żeby nic się nie marnowało?Przede wszystkim kupować tyle ile potrzebujemy, w tym może pomóc nam lista zakupów. Unikniemy tym samym kupowania produktów, które zwyczajnie nie są nam potrzebne. Po drugie kupować takie ilości jedzenia, jakie faktycznie jesteśmy w stanie spożyć. Po trzecie warto zaplanować sobie posiłki na cały tydzień, przejrzeć zawartość naszych szafek i lodówki. Unikniemy tym samym kupowania produktów które posiadamy.

Warto również zwrócić uwagę na sposób przechowywania przez nas żywności np. warzywa i owoce ( oprócz bananów) najlepiej przechowywać w lodówce, tak samo jak sery czy wędliny. Pieczywo natomiast woli cieplejsze temperatury. Pamiętajcie również żeby podczas robienia zakupów wybierać produkty o jak najdłuższym terminie ważności!

Z przeprowadzonych analiz wynika, że przeciętna polska 4-osobowa rodzina wyrzuca rocznie do kosza ponad 2000 zł! Najczęściej w naszych śmietnikach lądują wędliny, pieczywo, warzywa, owoce, mięso oraz dania gotowe. W Polsce ok 9 mln ton żywności ląduje na śmietniku, podczas gdy 2,5 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, zatem kupuj rozsądnie i dziel się tym czego nie możesz przejeść.
A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz