Strony

środa, 16 listopada 2016

Miód dobry na wszystko
Miód to zdecydowania bomba zdrowotna. Jednak Kubuś Puchatek wiedział co smaczne i zdrowe :)To, że nie ma nic lepszego na jesienne przeziębienie niż ciepła herbata z miodem, cytryną i sokiem malinową wiedzą prawie wszyscy. W czym tkwi jednak zdrowotny sekret miodu? Zacznijmy od początku.
Rodzaje miodów 
To z jakiego rodzaju miodem mamy do czynienia uzależnione jest przede wszystkim od lokalizacji pasieki i pory roku w której miód jest zbierany. Tym samym wyróżniamy miód wielokwiatowy, lipowy, spadziowy, gryczany, wrzosowy czy też szałwiowy. Pamiętajcie żeby kupować miód ze sprawdzonego źródła, a najlepiej od zaufanego pszczelarza. Stosuje się bowiem obecnie techniki podkładania pszczołom słodzonych koncentratów z dodatkami smakowymi, tym samym miód zrobiony przez takie pszczoły nie jest już w pełni naturalny.

Pracowite pszczoły
Z kilku milionów kwiatów powstaje kilogram miodu. W czasie jednego lotu pszczoły dolatują do ok 50- 100 kwiatów robiąc tym samym ok 3 km.

Przeciwutleniacze
Przeciwutleniacze usuwają z naszego organizmu wolne rodniki, Tym samym obowiązuję zasada, że im ciemniejszy miód tym więcej przeciwutleniaczy.
Właściwości zdrowotne miodu
Jak już wcześniej pisałam głównie za sprawą przeciwutleniaczy, ale nie tylko. Posiada również właściwości bakteriobójcze. Cały czas prowadzoną są badania wykorzystujące miód do produkcji nowych antybiotyków. Już teraz możemy kupić w aptece maści na bazie propolisu, które są rewelacyjne!


Miód w kuchni
Miodu używamy często jako zamiennika cukrów. I tak słodzimy nim herbatę czy też dodajemy do ciast. Warto jednak pamiętać że pieczenie, gotowanie czy rozpuszczenie miodu w zbyt gorącej wodzie niszczy część jego właściwości.
Najzdrowszy miód 
Najzdrowszym miodem jest miód manuka, produkowany jest on z krzewów herbacianych o takiej samej nazwie ( krzewy rosną w Nowej Zelandii i Australii). Hamuje on rozwój paciorkowców, gronkowców, oraz bakterii odpowiedzialnej za powstawanie wrzodów żołądka.

Chyba nie muszę Was już więcej zachęcać do sięgnięcia po ten znakomity produkt. Dużo zdrowia!
A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz