Strony

środa, 27 kwietnia 2016

Metropolia, czyli budujemy miasto

 
 
Zastanawialiście się co jest fajnego w posiadaniu rodziny i znajomych? Oj tak, można z nimi grać w  gry...


Nie ważne, czy planszowe, karciane, czy jeszcze inne, gry zapewniają nam świetną zabawę zawsze gdy tego potrzebujemy.

Do wyboru mamy setki tytułów o różnej fabule, mechanice gry i stopniu skomplikowania. Gra na którą wpadłem przez przypadek- metropolia pozwala na bardzo urozmaiconą rozgrywkę bez konieczności zgłębiania setek tysięcy różnych reguł.

Instrukcja gry liczy sobie zaledwie parę stron. Metropolia to gra karciana, do rozgrywki nie potrzebujemy planszy ani pionków a jedynie dwie kostki. W pudełku znajdziemy również monety reprezentujące lokalną walutę. Rozgrywka polega na oczywiście na inwestowaniu. Za posiadane pieniądze kupujesz karty reprezentujące różne rodzaje przedsiębiorstw i budowli.
 
Dzięki posiadanym inwestycjom zarabiamy pieniądze i otrzymujemy dodatkowe przywileje. Gra w wersji podstawowej zawiera 108 różnych kart, które pozwalają na prostą do opanowania i dynamiczną rozgrywkę. Zakupiona przez nas gra zawierać będzie również dodatek (Metropolia Plus), czyli 68 kart i nowe, bardziej losowe zasady rozgrywki. Dodatkowo możemy dokupić kolejne rozszerzenie- Metropolia - Remonty, dzięki której po raz kolejny wzbogacimy rozgrywkę o nowe 73 karty i zmienione reguły.
Zaletą Metropolii jest na pewno przystępna rozgrywka, do opanowania przez wszystkich i to bez konieczności prowadzenia intensywnych szkoleń. Dzięki dodatkom gra po prostu nie może się znudzić, praktycznie każda rozgrywka stawia przez nami nowe wyzwania i pozwala nam testować nowe strategie.

Co ważne, grę zakupicie w przystępnej cenie, razem z dodatkiem to koszt nie więcej niż 80 zł.
Jest dobra dla młodszych i starszych, więc na weekend z rodziną, jak znalazł!

P.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz